Kominki gazowe:

Wygoda i bezpieczeństwo

Kominki gazowe zapewniają komfort, wygodę i banalnie prostą obsługę. Wyposażone w pilota zdalnego sterowania czy sterowane aplikacją ze smartfona umożliwiają włączenie i wyłączenie przy użyciu jednego przycisku. Pilot pozwala także na regulację intensywności płomienia oraz pozwala dostosować jego wielkość, a co za tym idzie i moc urządzenia do indywidualnych potrzeb. Specjalne tryby, dostępne w wielu modelach, pozwalają też ograniczać zużycie gazu bez szkody dla wizji ognia, dzięki czemu palenisko jest bardziej przyjazne dla środowiska. Proces spalania gazu jest stale kontrolowany, a palenisko wyposażone jest w szereg czujników, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania. W razie zaniku ciągu kominowego lub zgaśnięcia płomienia dopływ gazu zostaje automatycznie odcięty.

Dopracowany widok płomieni

Kwestią, nad którą od wielu lat pracowali konstruktorzy palenisk gazowych, jest wizja ognia. W zaawansowanych paleniskach gazowych odtworzono widok płomieni, dzięki odpowiednio ułożonym ceramicznym polanom (każdy kawałek ma konkretnie wyznaczone położenie, dopracowane w laboratorium), oraz połączono z oświetleniem LED bądź elektrycznym żarem. Tak dopracowana wizja ognia zbliża się do kanonu oczekiwanego przez klientów - jak najbardziej zbliżonego do tradycyjnego paleniska na drewno. A to wszystko bez konieczności kupna oraz przygotowania drewna i czasochłonnego rozpalania oraz sprzątania po paleniu. Wszystko to zastąpimy doprowadzonym z sieci lub butli gazem oraz pilotem zdalnego sterowania.

Pełna rozmiarówka

Tradycyjne palenisko na drewno ma techniczne ograniczenia w kwestii rozmiarów. Wśród gazowych modeli, obok rozmiarów typowych, znajdziemy formaty totalnie nieosiągalne-z przyczyn technicznych - dla palenisk na drewno. Będą to paleniska ekstremalnie wysokie bądź szerokie, a także - patrząc z innej strony - bardzo wąskie i niewielkie. Te ostatnie, dzięki specjalnie zminimalizowanym, jeśli chodzi o przekrój, przewodom kominowym, pozwalają zamontować je nawet przy bardzo wąskiej ścianie. Gazowy płomień bez problemu stanie w pionie lub niemiłosiernie rozciągnie się na długość, a to wszystko przy zmniejszonej głębokości paleniska. W tej ostatniej wersji bez trudu da się połamać pod kątem prostym, co pozwoli stworzyć z niego oryginalny element. dzielenia przestrzeni na funkcjonalne strefy. Paleniska gazowe znajdziemy w wersji jednostronnej lub na przestrzał, w wersji narożnej lub otwartej na trzy strony. To wszystko sprawia, że możliwości. aranżacyjne są niezwykle szerokie.

Najczęściej montujemy wg kolejności:


1. Fabe MatriX modulem HPL, - sterowany smartfonem lub pilotem kominek z przełomową technologią Hybrid Pro Light, która zapewnia realistyczny obraz ognia i żarzących się polan. Moduł HPL uzupełnia i wzbogaca efekt płomienia dzięki dodatkowemu oświetleniu LED. W rezultacie istnieje możliwość redukcji zużycia gazu oraz emisji ciepła o około 80% przy jednoczesnym zachowaniu doskonałego obrazu ognia na całej szerokości paleniska. Szyba anty refleksyjna dopełnia efekt otwartego prawdziwego ognia.


2. Defro VITAL-gazowy kominek zapewnia wyjątkowe, realistyczne wrażenie ognia podobne do kominka opalanego drewnem. Ceramika jest ułożona we wkładzie kaskadowo efektem czego jest wysoki i przestrzenny płomień. Sterowany za pomocą pilota, oferuje najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne, zapewniając bezpieczeństwo, a także komfort użytkowania.


3. Leo, Kratki - seria palenisk dostępnych w różnych rozmiarach pozwala cieszyć się naturalną wizją ognia i eleganckim, minimalistycznym designem. Za pomocą pilota możemy uruchamiać kominek, regulować wysokość płomienia, a dzięki wbudowanemu termostatowi kontrolować temperaturę w pomieszczeniu. Opcjonalnie można sterować kominkiem za pomocą smartfona.

Szybki kontakt:

© 2021 Kominki Toma Warszawa | Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt i Realizacja